top of page

Hobios Nedir

?

  Hobios, üniversiteden yeni mezun olmuş ve henüz çalışmaya başlamamış gençlerin psikolojik iyi oluşlarını artırmak amacıyla oluşturulmuş bir psikoloji programıdır. 

  Program boyunca psikolojik iyi oluş uygulamaları ile ilgili çalışmalar gerçekleştirilecektir. İOG (İyi Oluş Görevleri) denilen bu çalışmalar yoluyla katılımcıların kendileri ve hayatlarıyla ilgili farkındalık geliştirmesi hedeflenmektedir. Aynı zamanda 

  Belirsiz ve zor bir süreçten geçen katılımcılar, aynı zamanda hobileri aracılığıyla program sayesinde kendilerine zaman ayırma imkanı bulabileceklerdir.

Adsız tasarım (2)_edited.png

Hedefimiz

  Uzun ve belirsiz bir dönemden geçen kişilerin bu dönemi daha kolay ve psikolojik açıdan güçlenmiş şekilde geçirmelerine yardımcı olabilmek.

Keyboard and Mouse

Betül Tiryaki

Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunuyum. Lisans hayatım boyunca psikolojinin farklı alanlarına ilgi duydum. Bu ilgilerim doğrultusunda endüstri ve örgüt psikolojisi, spor psikolojisi ve oyunlaştırma gibi çeşitli alanlarda stajlar ve gönüllü çalışmalar yaptım. Mezuniyet sonrasında yine gönüllü çalışmalarımı devam ettirdim. Girişimcilik merakım ve psikoloji çalışmalarım Hobios'un ortaya çıkmasını sağladı. Atılan küçük adımların insanların hayatında tahmin edemeyeceği etkileri olacağına inanıyorum. Hobios'un, bu inancı herkesin hayatına taşıyabilmesini umuyorum. Kelebeğin götürdüğü yol belki de sizin için doğru yoldur.

  • Siyah LinkedIn Simge

İrem Tiryaki

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2019 yılında mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Laboratuvarında araştırmacı olarak görev aldı. “Kişilik Özellikleri ile Futbol Davranışlarının Algılanması Arasındaki İlişki”yi inceleyen araştırma projesini yürüttü. 2019-2021 yılları arasında Türkiye Oyunlaştırma Derneği’nde (Gamfed) gönüllü olarak çalıştı. MEF Üniversitesi Bilişsel Akademi Laboratuvarı Anne-Çocuk Ruh Sağlığı Çalışma Grubunda görev aldı. 2020 yılından beri Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi Sağlık Psikolojisi çalışma grubundadır. Johns Hopkins University Prof. George Everly tarafından verilen Psikolojik İlk Yardım, Walk of Life Türkiye Prof. Dr. Paul Gilbert tarafından verilen Şefkat Odaklı Terapi eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır. Psikolojinin gündelik hayata uygulanması konusunda çalışmalar yapmaktadır. Bilimsel temelli araştırma yapma ve etik ilkelere bağlılık konusunda oldukça titizdir.

  • Siyah LinkedIn Simge

Ekibimiz

Keyifli iyi oluş yolculuğunda siz de bize katılın.  

bottom of page