top of page

Hobios İyi Oluş Programı

    Hobios İyi Oluş programı başladığı tarihten itibaren sekiz hafta sürecektir. Sekiz hafta boyunca her pazartesi haftanın konusuna özel olarak hazırlanan mailler katılımcılara gönderilecektir.

    Mailler iki kısımdan oluşacaktır. İlk bölümde o haftanın psikoloji uygulaması ile ilgili bilimsel çalışmalara ve bu uygulamanın insan psikolojisi üzerindeki etkisine değinilecektir. İkinci bölümde ise katılımcılar için hazırlanmış uygulamalar yani iyi oluş görevi olacaktır. 

    Programa dahil olan kişilerden her haftanın görevini tamamlayarak bu süreçteki deneyimlerini diğer katılımcılarla paylaşmaları beklenmektedir. Paylaşımlar katılımcıların sosyal destek görmesi açısından önemlidir. 

Adsız tasarım (2)_edited.png

Uygulama Başlıkları

Motivasyon

İçsel Konuşma

Minnettarlık

Başa Çıkma

Yeniden Çerçeveleme

Tadını Çıkarma

Güçlü Yönler

İOG (İyi Oluş Görevleri)

İOG yani İyi Oluş Görevleri psikoloji uygulamalarına verilen isimdir. Program boyunca her hafta uygulamanız gereken psikoloji etkinliği sizlere mail atılır. Bu uygulamalar ile kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak hedeflenmektedir.

Önce Öğrenin

Hobios programına katılanlar kendileri için özel olarak hazırlanmış içeriklerle gönderilen her görevin anlamını ve neden yapıldığını öğrenebilirler. İçeriklerde yapılan bilimsel araştırmalara ve araştırmalar sonucunda ulaşılan sonuçlara değinilir. 

Paylaşım Grupları

Paylaşım grupları yaptıklarınızı özgürce paylaşmanızı sağlar. Hem hobilerinizden ortaya çıkardıklarınızı hem de iyi oluş uygulamalarındaki deneyimlerinizi diğer katılımcılarla paylaşarak sosyal destekten faydalanırsınız. 

Özgür Seçimler

Tek başına bir hobiye vakit ayırmaya çalışmak zordur. Hobios size eşlik eder. Kendi belirlediğiniz süre kadar hobinize ve iyi oluşunuza zaman ayırma imkanı verir.

Sihirli Tavsiyeler

Katılmış olduğunuz hobi grupları aracılığıyla hobinizi daha ileri seviyelere getirebilmeniz için grup arkadaşlarınız tarafından yapılan sihirli tavsiyelere ulaşabilirsiniz. Ayrıca yapılan paylaşımlara yorum yaparak ve kendi paylaşımınıza yorum alarak kendinizi ilerletebilirsiniz.

Sürpriz Son

Hobios programının sonunda sizlere sürpriz bir görev verilecek. 

bottom of page